Öz Yapı Teknik Nakliye Menüler
Taşıma Kategorileri

Kanalizasyon Temizleme
Tıkanıklık Açma

Baca Temizleme

Baca Temizlik

Baca temizliği zamanla baca içerisinde oluşan katı,sıvı ve gaz yakıtların yanması sonucu doğrudan yada davlumbaz aracılığı ile bacaya verilmesi baca içerisinde oluşan atık maddeler ve atık dışında sirkülasyonu olumsuz etkileyen yabancı maddeleri uygun araç, gereç ve metotlar kullanarak temizleme faaliyetidir. BACALARINIZI PERİYODİK OLARAK TEMİZLETTİĞİNİZDE %20-30 ARASINDA TASARRUF SAĞLADIĞI GİBİ BACALARIN NEDEN OLDUĞU KARBON MONOKSİT GAZ ZEHİRLENMESİNİ ÖNLEMİŞ VE BACA TUTUŞMASINI ÖNLERSİNİZ. Ayrıca birçok yangınların bacaların tıkanması sonucu geri tepen alev veya kor parçacıklarından ötürü ülkemizde birçok yangına sebep olmuştur. Ülkemizde genel olarak Doğalgazla, kömürle, Fuel-oilli, odun Yakan soba,merkezi kazan, kat kaloriferi, şofben gibi yakıt tüketimi yapılmaktadır. Baca temizlemenin yöntemi olarak bacaya uygun çelik fırçalarla çatıdan veya çıkrıkla aşağıdan yukarıya baca ebadına uygun çekik fırça yardımı ile baca içini fırçalanarak baca temizliği yapılır.

Öz Yapı Teknik Baca Temizleme; Temizlenmeyen bacaların yol açtığı sebeplerden dolayı baca temizletme yasalarca zorunlu kılınmıştır. Karbonmonoksit ve yanmamış gaz zehirlenmelerine sık sık rastlanmakta olup böyle bir faciaya maruz kalmamak için bacanızın periyodik bakım ve temizliğini yetkili kurumlara yaptırmanız şarttır.

Bina ve apartman, fabrika otel, okul, hastane, lokanta gibi yerlerin yönetimleri baca temizliğini yaptırmak zorundadır. Can ve mal güvenliğiniz için bacanızın bakımını yaptırmalısınız.

Temizlenmeyen bacalarda biriken isten dolayı tıkanma olur ve karbonmonoksit içeren dumanı tekrar içeri verir. Ve bu gazı solumamıza neden olur. Sonuç zehirlenme ve can kaybıdır.

Firmamızı tercih etmeniz durumunda işinde eğitimli uzman elemanlarca bacanızı temizletmiş olacak ve düzenli çeken bir bacanın hem yakıt tasarrufundan faydalanmış hem de karbonmonoksit zehirlenmesine karşı önlem almış olacaksınız.

Site Alt Bilgi